2023. április 28-án Fekete Hédi és Poveczki Eilza Tamásiban vett részt a Würtz Ádám Országos Rajzverseny döntőjén. Hédi és Eilza is gyönyörű rajzot készített.
Povenczki Eliza 2. helyezést ért el.
Szívből gratulálunk a lányoknak és Mertl Attila tanár úrnak!
Büszkék vagyunk rájuk!
Szintén 2023. április 28-án a ráckevei Szent Imre Katolikus Általános Iskola szervezésében került megrendezésre a hagyományos egyházmegyei rajzverseny. Az eseményen a iskolánk diákjai mellett a lajoskomáromi Gesztenyefasori Szent Márton Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, a móri Szent Erzsébet Római Katolikus Általános Iskola, a budaörsi Mindszenty József Római Katolikus Óvoda és Nyelvoktató Német Nemzetiségi Általános Iskola, a bicskei Szent László Általános Iskola, A budakeszi Prohászka Ottokár Katolikus Gimnázium a pázmándi Szent Gellért Általános Iskola, az érdi Marianum Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola és Gimnázium, a Szent Margit Gimnázium és Általános Iskola Tatabányáról nevezett diákokat az 1-8. évfolyam számára meghirdetett rajzversenyre.
Mertl Attila tanár úr a következő gondolatokat osztotta meg a jelenlévőkkel:
„„Tánc közben varázslat vesz körül. Minden összeáll. A világot pedig harmónia uralja. És egyetlen tökéletes pillanatig minden porcikáddal azt érzed, hogy élsz.”
A Step up című film alkotói költőien és lényegbevágóan fogalmazták meg a a tánc szépségének lényegét. A tánc varázslat, a tánc ráhangol a világban uralkodó harmóniára. Tudták ezt őseink is, hiszen az első táncok spirituális jellegűek voltak, az ember tánccal próbált bekapcsolódni a természeti folyamatokba, kapcsolatot teremteni a természetfeletti erőkkel. Idővel társadalmi eseménnyé is vált. Többé-kevésbé szigorú szabályok határozták meg, ki kivel, mikor, hol, milyen zenére, milyen mozdulatokkal táncolhat. De egy tulajdonsága mindvégig megmaradt: a tánc, művészet. Méghozzá különös közös pontja az előadó és a vizuális művészeteknek. Hiszen ahogy Anatole France francia író mondta:” A szép mozdulat a szem zenéje. „. És itt el is kaptuk a közös pontját a képzőművészettel. Nem meglepő tehát, hogy festők, szobrászok milyen szívesen választották témájuknak a táncot alkotásaikon. A mozdulatok harmóniája megragadható vonalak, formák, színek harmóniájával. De a tánc nem csupán mozgás. Érzések, gondolatok kifejezője is. Ez is közös pontja a festészettel. A kép is akkor igazán jó, ha nem csupán technikai ügyességről árulkodik, hanem ez az ügyesség csak eszköz arra, hogy gondolatokat fejezzünk ki, élményeket meséljünk el vele. Minannyian kíváncsiak vagyunk, Ti hogyan fogjátok megragadni a tánc harmóniáját, mit fogtok mesélni a táncról mai alkotásaitokon. Próbáljátok nem versenynek tekinteni ezt a mai napot, hanem egy jó közös alkotásnak. Bízom benne, hogy mindannyian jó élménnyel gazdagodva indultok majd haza. Hiszen a tánchoz hasonlóan a festészet is „varázslat”, festés közben „minden összeáll”.”
A szebbnél szebb műveket háromtagú zsűri értékelte: T. Németh Gabriella grafikus, rajztanár; Holczhauser Zsuzsanna festőművész, Csizik László rajztanár és Nemes Ferenc faragó népi iparművész.
A versenyen indulói Növendékeink:
- évfolyam – Asztalos Emma
- évfolyam – Fuchs Hanna
- évfolyam – Wágner Luca
- évfolyam – Csébi-Pogány Réka
- évfolyam – 1. helyezés Kurucz Hanna
- évfolyam – 1. helyezés Ambrus Emőke
- évfolyam – Zombori Zita
- évfolyam – 1. helyezett Bánki-Ágh Laura
Szívből gratulálunk a gyerekeknek, csodás műveket készítettek. Köszönjük az intézményeknek, hogy elfogadták meghívásunkat. Szeretettel várjuk őket jövőre is!
Köszönjük Mertl Attila tanár úr szervező és koordináló munkáját, valamint iskolánk dolgozói és növendékeink segítségét a verseny megvalósításában!