Rajz verseny
Az idei év utolsó rajzversenyéről készült beszámolóját olvashatják, Mertl Attila tanár úrtól:
“Würtz Ádám grafikus, festőművész emlékére minden évben országos rajzversenyt rendeznek Tamásiban. A képzőművészekből álló zsűri a verseny első fordulójára a beérkezett több száz alkotásból 72-t választott ki, melyek a második fordulóba, a döntőbe jutottak. A döntőn a gyerekek közvetlenül a verseny előtt tudják meg a feladatot.
A döntőbe jutott mindkét tanulónk díjazott lett, Povenczki Eliza (3.b) 2. helyezett lett, Kövesdi Honorka (5.a) különdíjat kapott. Eliza már második alkalommal kapott díjat ezen a versenyen. Igazi művészi feladat és színvonal volt, gratulálunk mindkét kislánynak! Külön köszönet Schwarzenberger Anitának a támogató közreműködésért.”
Gratulálunk a lányoknak! Köszönjük Mertl Attila tanár úr felkészítő munkáját!
“Würtz Ádám grafikus, festőművész emlékére minden évben országos rajzversenyt rendeznek Tamásiban. A képzőművészekből álló zsűri a verseny első fordulójára a beérkezett több száz alkotásból 72-t választott ki, melyek a második fordulóba, a döntőbe jutottak. A döntőn a gyerekek közvetlenül a verseny előtt tudják meg a feladatot.
A döntőbe jutott mindkét tanulónk díjazott lett, Povenczki Eliza (3.b) 2. helyezett lett, Kövesdi Honorka (5.a) különdíjat kapott. Eliza már második alkalommal kapott díjat ezen a versenyen. Igazi művészi feladat és színvonal volt, gratulálunk mindkét kislánynak! Külön köszönet Schwarzenberger Anitának a támogató közreműködésért.”
Gratulálunk a lányoknak! Köszönjük Mertl Attila tanár úr felkészítő munkáját!







Atlétka Diákolimpia országos Döntő
A hét elején Győrben jártunk az Atlétika Diákolimpia Országos Döntőjén!
Hétfőn az egyéni és csapat pályabajnokság versenyszámait rendezték meg.
Urbán Márk 60 méteres síkfutásban 10. helyen ért célba. Puja Dóra távolugrásban egyéni csúccsal korosztályának 16. legjobbja lett idén. A 4×100 méteres váltó a 22. leggyorsabb váltó az országban, a csapat tagjai: Simon Lilla, Puja Dóra, Montvani Lilianna és Zombori Anna.
Kedden a III. korcsoportos többpróba versenyszámában mérték össze tudásukat. Iskolánk csapatát az Urbán Márk, Kemény Bence, Dusek Csaba, Szász Szabolcs, Dudu Alex és Kovács Kálmán képviselte.
A megyei döntő pontszámai alapján az első tízbe vártuk csapatunkat.
Felülmulták elképzelésünket a fiúk, 7 ponttal maradtak le a dobogóról, az ország 4. legjobb csapata a Szent Imre, a versenyszámban indult több, mint 600 csapat közül! Az eredményt növeli, hogy csak egy atléta volt csapatunkban, a többiek más sportágban jeleskednek, így a testnevelésórákon készültek fel a versenyre.
Urbán Márk egyéniben az ország 3. legjobbja lett a többpróbában! Ez iskolánk történetének első országos diákolimpia érme, atlétikában!
Nagyon büszkék vagyunk a lányokra, fiúkra!
Köszönjük testnevelőink munkáját! Köszönjük Tóth Bálint és Kisszékelyi Zsolt kisérő munkáját!
Köszönjük Mikola Bencének a segítséget és az együttműködést!












Katolikus Oktatási Innovációs Konferencia
Katolikus Oktatási Innovációs Konferencián jártunk Vácon.
Az esemény a Váci Egyházmegye az Apor Vilmos Katolikus Főiskola és az EdTech Magyarország együttműködésében került megszervezére.
Reggel Marton Zsolt megyéspüspök cerebrált szentmisét majd az esemény világi elnöke dr. Rétvári Bence államtitkár úr köszöntötte a meghívottakat. Köszöntőt mondott dr. Balatoni Katalin miniszterelnöki biztos.
Sok-sok előadást hallgathattunk meg. A szervezők felkérésére iskolánk két jógyakorlatát is megosztottuk a közönséggel.
3 egyéni és egy intézményi pályázatot is benyújtottunk, melyek belerültek az öt legjobb pályamű közé, de volt magasabbra értékelt pályamű.
Az eseményen Fülöp Mónika, Morvai Cintia, Nagy Gabriella, Ágics Melinda és Kókai Dávid képviselte iskolánkat.
Sok ötlettel, gondolattal tértünk haza. Még utunk elején járunk, de jó irányba haladunk.
Köszönjük a Székesfehérvári Egyházmegye támogatását!
Köszönjük a szervezést!














Családi Nap
Hálásak vagyunk a János Vitéz Alapítvány kuratóriumának, kiemelten Ágics Melinda elnök asszonynak, hogy ismét egy fantasztikus családi napot szerveztek iskolánk közösségének!























